Info: e-kennel OÜ, tel. 6088719, e-mail: post@e-kennel.com
 
 
   Copyright © 2003
Sanomed OÜ
webmaster

   

 


Toit põhjamaa koerale.

Alates 2002 aasta sügisest on Eestis müügil uus koeratoit ja toidulisandid e. maiused ja lõhekala õli. Tootjaks on Taani firma Henne Pet Food ja tootesarja üldiseks nimetuseks on Kronch. Henne Pet food toodangut toob Eestisse Sanomed OÜ (tel. 60 88 717, post@sanomed.ee).

Henne Pet Food tooted on erilised, kuna need on valmistatud värskest lõhest. Teadaolevalt on Henne Pet Food üks väheseid, võibolla ka ainus tootja maailmas, kes kasutab oma toodangu valmistamisel toorainena värsket lõhekala.

Ammusest ajast on teada, et rahvad, kes söövad palju kala, kannatavad tunduvalt vähem reuma, nahaprobleemide, allergiate, ja immuunpuudulikkuse  käes kui need rahvad, kes söövad vähe kala. Kalarikas toit on kasulik ka koertele. Kalas sisalduvad rasvhapped tugevdavad koera immuunsüsteemi ning on tähtsaks faktoriks viljakuse, düdamehaiguste profülaktika, reumatismi profülaktika ja kutsikate normaalse kasvamise seisukohalt.

Samuti pärsivad omega-3 ja omega-6 rasvhapped nahahaigusi (kõõm, kuiv nahk, tuhm ja kuiv karvkate) ning allergiat.

Henne Pet Food suhtub erilise hoolikusega tooraine valikusse. Kasutatakse  enamasti Taani päritoluga toorainet, mis on kvaliteedilt võrdne inimtoidu valmistamiseks kasutatavaga. Näiteks saabuvad lõhekala lõigud tehasesse jahutatuna + 3 kraadini Celsiuse järgi ja kasutatakse tootmises sama päeva jooksul.

Samuti on Henne Pet Food palju vaeva näinud sellise tootmisprotsessi väljatöötamisega, mis tagaks värske ja kvaliteetse tooraine kasulike omaduste säilimise ka valmistoodangus.

Millist toitu valida? Saadaval on nelja erinevat toitu.

Kronch Main – säästa võimaldav toit normaalse energiavajadusega koertele. Sisaldab 6% lõhekala, teravilja, energiasisaldus 365 kcal, valku 20%, rasva 10%. Koerad, kellel esineb allergiat, karvkatte väljalangemist, sügelust, naha kuivust või muid terviseprobleeme vajaksid lisaks lõhekala õli.

Kronch Basic – normaalse energiavajadusega koertele Sisaldab 16% lõhekala, riisi, energiasisaldus 350 kcal, valku 21%, rasva 13%.

Kronch Active – aktiivse eluviisiga koertele, kes liiguvad palju. Näiteks teenistuskoertele. Sisaldab 16% kala, riisi, energiat 360 kcal, valku 24%, rasva 16%.

Kronch Optimal - hästi tasakaalustatud toit, mis on mõeldud spetsiaalselt kutsikatele ning tiinetele või imetavatele koertele. Sisaldab 16% lõhekala, riisi, energiat 365 kcal valku 26%, rasva 17%.

 

Main

Basic

Active

Optimal

Energia

365 kcal

350 kcal

360 kcal

365 kcal

Toorvalgud

20,0 g

21,0 g

24,0 g

26,0 g

Toorrasv

10,0 g

13,0 g

16,0 g

17,0 g


Spetsialistide arvates on täiskasvanud koera toidu optimaalne valgusisaldus 18 – 23% olenevalt koera vanusest ja elustiilist. Liiga valgurikas toit on probleemiks nii neerudele kui maksale -  tuleb ju üleliigne organismist välja viia.

Kui palju üleliigset toidus on, sõltub toidu omastatavusest e. biosaadavusest e. bioloogilisest väärtusest. Bioloogiline väärtus näitab erinevate valgu allikate väärtust e. seda kui suure osa söödud toidukogusest koera organism omastab ja milline osa tuleb jääkainena organismist välja viia. Lõhekala valgud on kõrge bioloogilise väärtusega ehk teiste sõnadega, lõhekala valkude omastatavus organismi poolt on kõrge, võrreldes kana-, lamba-, sea-, loomaliha valkudega ning teravilja ja sojaoa valkudega. Sama söödud toidukoguse puhul omastab organism kalavalke kergemini ja koguseliselt rohkem kui valke teistest allikatest.  

Peale koeratoidu toodab Henne Pet Food kahte erinevat tüüpi maiust ja lõheõli. Üks maiustest, Lõhekrõmps, on eriti sobilik kasutamiseks koera treenimisel. Lõhekrõmps on valmistatud  100%  kalast, sellest 85% lõhekalast. Kõrge kalasisaldus annab tootele kalalõhna, mis kõige tuimemagi koera särtsu täis ajab. Sealjuures on Lõhekrõmpsu tükid kergesti murtavad ja koer saab nendest kiiresti jagu olles kohe valmis uue tükikese saamiseks tegema kõike mida peremees soovib. Teine maius, Lõhemaius ei lõhna kala järele ja on sobivam andmiseks olukordades kus kalalõhn ei ole soovitav, näiteks näitustel.

Lõhekala õli toodetakse värske lõhe külmpressimise teel. Seda säästlikku meetodit kasutades säilivad tähtsad küllastumata rasvhapped. Viimased tugevdavad immuunsüsteemi, aitavad südame-, liigeste-, karva- ja nahahaiguste ning allergia korral.

Tellige Henne Pet Food tooteid otse Sanomed´ist (tel 60 88 717, post@sanomed.ee) või küsige lemmikloomakauplustest.