Info: e-kennel OÜ, tel. 6088719, e-mail: post@e-kennel.com
 
 
   Copyright © 2003
Sanomed OÜ
webmaster

   

 


MIKS KRONCH ON KASULIK?

Kronch sisaldab rasvasid ja valke, mis pärinevad kvaliteetsest värskest lõhekalast.
Kronch koeratoidu valmistamise tehnoloogia erineb tavapärasest tootmistehnoloogiast. Tavaliselt valmistatakse valgu allikast (liha või kala) kõigepealt kuivaine (jahvatatakse jahuks) ja seejärel segatakse teiste koostisosadega. Kronch toidu valmistamisel segatakse teiste koostisainetega värske kala. Seega puudub üks tootmistsükkel ja kasulikud ained säilivad tootmisprotsessis paremini. Teadaolevalt on KRONCH toidu tootmistehnoloogia ainulaadne maailmas.

Kronch on rikas tähtsate omega-3 ja omega-6 rasvhapete poolest ja sisaldab kõiki essentsiaalseid rasvhappeid. Omega-3 ja omega-6 rasvhapped on osaks koera organismi immuunsüsteemis. Samuti on need rasvhapped tähtsaks faktoriks viljakuse, düdamehaiguste profülaktika, naha ja karvkatte tervise, reumatismi profülaktika ja kutsikate normaalse kasvamise seisukohalt.(vt.Kronch Lõheõli) Väga sageli napib neid, eriti omega-3 rasvhapet, tavalises toidus.

Kalavalke omastab koera organism kergemini ja täielikumalt kui teisi loomseid valke.

Kronch on tugeva positiivse efektiga koera karvkattele ning aitab ennetada / vähendada allergiat, karvkatte väljalangemist, sügelemist, naha kuivust.

Kronch vastab standarditele mis on kehtestatud AAFCO (Association of American Feed Control Officials) normidega. See tagab, et teie koera valgu-, süsivesikute, rasva- ja mineraalide vajadus on kaetud optimaalselt.

Kronch valmistamiseks kasutatakse ainult kontrollitud kvaliteediga põhjamaade (peamiselt Taani) toorainet.

Kronch ei sisalda kunstlikke värv- ja lõhnaaineid ega sojavalke.

MIKS LÕHEKALA ON KOERTELE KASULIK?

Koerad vajavad mõlemat, nii omega-3 kui omega-6 rasvhappeid. Tavaliselt saavad koerad omega-6 rasvhappeid tavalise toiduga (sojaõli, päevalilleoli, mais). Kuid väga sageli on koertel puudus omega-3 rasvhapetest. Omega-3 rasvhappeid leidub rikkalikult kalarasvas, näiteks lõhekala õlis. Omega-3 rasvhappe positiivne efekt tuleneb selle kahest komponendist: EPA ja DHA rasvhappest, mida leidub ainult kalarasvas. Lõhekala õli sisaldab rikkalikult kõiki vajalikke rasvhappeid ja nende sisaldus on optimaalses vahekorras. Seega on lõhekala ideaalne rasvhapete allikas.

Lõhekala valgud seeduvad hästi ja omastatakse koera organismis kergemini kui valke paljudest teistest allikatest. Lõhekala valgud on kõrge bioloogilise väärtusega. Seetõttu on igapaevaselt vajalik toidukogus ja ka ekskrementide kogus väiksem.

V.t. ka Valgu bioloogiline väärtus