Info: e-kennel OÜ, tel. 6088719, e-mail: post@e-kennel.com
 
 
   Copyright © 2003
Sanomed OÜ
webmaster

   

 


VEEL INFOT - KRONCH BASIC, ACTIVE JA OPTIMAL

Kronch Basic, Active ja Optimal on tervislikud ja maitsvad Premium klassi koeratoidud mis on valmistatud värskest lõhekalast.

Miks lõhekala on väga vajalik rasva ja valgu allikas teie koerale?

Lõhekala kui rasvade allikas

Rasv toidus on tähtsaimaks energiaallikaks teie koerale. Lõhekala sisaldab rikkalikult küllastumata rasvhappeid : omega-3 ja omega-6 rasvhappeid.

Omega- 3 rasvhappeid leidub kalarasvas, eriti soolases vees elavate kalade rasvas, näiteks lõhekalas. Teiste kaladega võrreldes on lõhekala õlis omega- 3 rasvhapete sisaldus üks suuremaid. Omega-3 rasvhapped on EPH (eikosapantoteenhape) ja DHA (dokosaheksaeenhape). Just nende kahe rasvhappega ongi seotud omega- 3 rasvhapete tervistavad omadused. EPH-d ja DHA-d leidub vaid lõhekala rasvas. Lõhekala on samuti omega-6 rasvhapete looduslikuks allikaks.
Värske lõhekala kasutamisel toorainena kantakse omega- 3 ja omega- 6 rasvhapete kasulikud omadused lõppprodukti. Kronch koeratoitudes sisalduv looduslik omega- 6 rasvhape mõjub hästi koera nahale ja teeb karvkatte ilusaks ning mõjub tervendavalt allergiate, kuiva naha, karvade väljalangemise, naha sugelemise korral. Omega- 3 rasvhape tugevdab immuunsüsteemi, suurendab viljakust ja vahendab südamehaiguste riski.

Lõhekala valkude allikana

Seedimisprotsessi käigus lagunevad valgud aminohapeteks. Aminohapped imenduvad verre ja kantakse looma organismis laiali. Organismis kasutatakse aminohappeid ehitusmaterjalina naha, lihaste, luude, ja siseelundite kasvamisel ja uuenemisel.

Koerad vajavad paljusid erinevaid aminohappeid. On eriti tähtis et toiduga saadaks kõiki aminohappeid mida koera organism ei suuda ise sünteesida. On olemas kümme essentsiaalset aminohapet mida koera organism ei suuda ise valmistada. Kui isegi ainult üks neist kümnest toidus puudub, ei kasutata ülejäänut üheksat kudede ehitamiseks vaid kasutatakse ära energiaallikana e. kütusena. Tagajärjeks võib olla lihaste arengu ja koera kasvamise peetumine.

Lõhekala valgud sisaldavad väga paljusid aminohappeid. Kui kasutada lõhekala valgu allikana toidus, siis saab koer toidust kõik vajalikud aminohapped. Lõhekala valgud on kõrge bioloogilise väärtusega. Bioloogiline väärtus näitab kui suure osa söödud valkudest koera organism suudab omastada. Lõhekala valkude bioloogiline väärtus on ligikaudu 94 %, mis on väga kõrge näitaja võrrelduna teiste loomsete valkudega. Seetõttu on lõhekalast valmistatud toit kergesti seeditav ja hästi omastatav. Päevane vajaminev toidukogus on väiksem, ekskrementide kogus on väiksem ja koera soolestikus ei teki palju gaase.

Ainult lõhekalast toiduks ei piisa.

Seetõttu on Kronch koeratoidu valmistamisel kasutatud lisaks lõhekalale parima kvaliteediga toorainet mis kõik on tasakaalustatud vitamiinide ja mineraalainetega.
Lisatud on koliinkloriidi ja letsitiini mis hõlbustab rasvade seedumist ja imendumist koera organismis. Seetõttu saab koer Kronch koeratoidust energia kätte palju kergemini ja täielikumalt ning päevane vajalik toidukogus on väiksem.
Lisatud on küüslauku kuna küüslauk on ammusest ajast tuntud tervisliku loodusliku taimena mille kasulikke omadusi on kinnitanud ka hilisemad teadusuuringud. Küüslauk soodustab kasuliku soolefloora kujunemist, tugevdab vereringet, ja mõjub pärssivalt sooleparasiitide arengule. Mõnedel koertel aitab küüslauk isegi vähendada kirpude ja puukide "rünnakuid".

Granuleeritud kuivtoit

Toidu valmistamise (granuleerimise) käigus kuumutatakse komponendid kõrge rõhu all 130 kraadini Celsiuse järgi. Selline töötlus tapab kahjulikud bakterid ja tingib tärklise ja vee omavahelise reageerimise mille tulemusel muundub tärklis kergesti seeduvateks karbohüdraatideks (süsivesikuteks). Niimoodi muudetakse tärklis koera organismile omastatavaks.

Milliseid antioksüdante kasutatakse ?

Kronch koeratoidus kasutatakse ainult looduslikku päritolu antioksüdante, mis on heaks kiidetud toitumisteadlaste poolt. Need antioksüdandid sisaldavad loodusliku päritoluga ekstrakte: tokoferool (vitamiin E), 6 - palmitüül- L askorbiinhape (vitamiin C) ja propüülgallaat.

Elutegevuse käigus moodustuvad organismis "vabad radikaalid", mis võivad põhjustada kasvajate arengut ja nõrgestada immuunsüsteemi. Looduslikel antioksüdantidel on võime neutraliseerida "vabasid radikaale" hoides sellega ära nende negatiivse toime.